Proces vývoje webu na míru

Proces vývoje webu na míru

Tvorba webových stránek to je naše srdeční záležitost! Nezáleží na tom, jestli potřebujete firemní prezentaci, blog, microsite nebo třeba vzdělávací portál.

Proces vývoje webu na míru

Každý klient má své individuální potřeby a my se jim snažíme maximálně přizpůsobit. Vývoj webových stránek má ale vždy následující postup.

První setkání

Sejdeme se a připravíme základní koncept, jak bude tvorba celého webu vypadat. Definujeme si rozložení, způsob navigace a povahu webu. Bude hravý či formální, tmavý či světlý, čistý či umělecký? Přesně si také určíme časový a finanční rámec projektu a představíme Vám, jak bude celá realizace probíhat.

Analýza a projekce

Zábava začíná. Práci na projektu zahájíme fází průzkumu, během níž analyzujeme Vaši konkurenci a situaci na trhu. Na základě získaných informací postavíme celou strukturu a mapu webu neboli sitemap. 

Wireframe – prototypování

Pomocí wireframů u složitějších webů rozvrhneme rozložení jednotlivých elementů (UI). Díky tomu můžeme snadno otestovat ovládání webu a provádět případné změny. Tato fáze je velmi důležitá při vývoji složitějších webů a aplikací.

Wireframe jako základní stavební kámen pro webovou stránku na zakázku - Digitální agentura Lerstudio

Webdesign

Grafik navrhne dle wireframu a požadavků design budoucích stránek. Při tvorbě webdesignu dodržujeme firemní identitu, která vychází z grafického manuálu. Jestliže manuál nemáte, vytvoříme pro Vás nový originální webdesign a pokud si budete přát, rádi pro Vás zpracujeme i samotný brand manuál. U každé sekce se nejprve schválí vizuál, následně je vše postoupeno na kódování.

Kódování a vývoj

Hotový a schválený design je nyní potřeba převést do řeči, které internetové prohlížeče rozumí. Celé webové stránky se tedy nakódují, tj. front-end a nasadí na náš redakční systém Lera, tj. back-end. Webové stránky se v této fázi doplní o obsah (texty a fotografie), animace a definitivně se připraví na finální spuštění.

Testování a optimalizace

Nyní se web nachází v demo verzi, která běží na našem hostingu. Společně stránky otestujeme na všech zařízeních, provedeme případné úpravy a optimalizace. 

Spuštění

Jakmile je demo web naplněný obsahem a otestován, zařídíme pro Vás kvalitní hosting a stránky nahrajeme. Pokud se jedná o redesign, zařídíme migraci URL adres, aby Váš web nespadl ve vyhledávačích.

Výsledná webová stránka na míru, optimalizovaná pro telefony se před spuštěním testuje, aby web neobsahoval žádné chyby - Digitální agentura Lerstudio

Cena webových stránek na míru

Kvalitní webové řešení nelze „oštítkovat“ fixní cenou. Každý projekt je specifický a vývoj trvá různou dobu. V dnešní době je možnost využít webových šablon, které jsou cenově dostupné, ale musíte počítat s určitými kompromisy. Napište si o nezávaznou cenovou kalkulaci.

Přemýšlíte o nových webovkách?

Co si dál přečíst